Використання елементів інтерактивних технологій на уроках фізики
ІV. Закріплення вивченого матеріалу.
Інтерактивна вправа «Робота в парах»
Завдання записано на дошці. Учні працюють разом, допомагають один одному, у разі потреби звертаються до вчителя.
Задача
Скільки теплоти виділяється в спіралі електроплитки, опір якої під час роботи становить 22 Ом? Електроплитка ввімкнена в освітлювальну мережу протягом 100 с.
V. Підсумок уроку.
Прес-конференція. Обговорення того. наскільки повно було виконано роботу, в якому напрямку необхідно працювати долі.
VІ. Домашнє завдання.
Вивчіть § 41, §42. Розв’яжіть задачу №1 із вправи 22. Повторіть §38-§40.
Тема: Закон Ома для однорідної ділянки кола
Мета: встановити на дослідах залежність між силою струму, напругою на ділянці коли та опором цієї ділянки; формувати в учнів свідоме сприйняття взаємозв’язку між явищами на прикладах закону Ома, розвивати логічне мислення, виховувати старанність.
Обладнання: комплект приладів для перевірки закону Ома для ділянки кола, правила проведення інтерактивної вправи «Мікрофон».
Епіграф уроку:
Не достатньо мати лише добрий розум,
Головне – це раціонально застосовувати його.
Р.Декарт
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Технологія «Мікрофон»
Учитель ставить запитання до учнів. Учням запропоновано певний предмет (ручка, олівець), що виконуватиме роль мікрофона. Діти передають його один одному, по черзі беручи слово. Відповідає тільки той, у кого уявний мікрофон.
-Що таке сила струму? Яка формула для її означення?
-Якими одиницями вимірюють силу струму?
-Що таке напруга? Яка формула для означення напруги?