Ігри-заняття із сюжетними картинками
Мета. Вчити дітей слухати розповідь вихователя, відповідати на запитання реченнями, правильно вимовляю¬чи слова українською мовою. Ввести до словника слова: сопілка, писанка, візерунок. Закріпити слова і дії народної гри та народного таночку. Розвивати уявлення, мислення, мовлення. Вихову¬вати інтерес до народної творчості.
Хід заняття
Діти з вихователем завітали до ляльки Галі.
— Добрий день, Галю, ми прийшли до тебе в гості.
Запросивши дітей сісти, лялька співає пісеньку:
Українка я маленька,
Українці батько й ненька.
І сестричка й братик милий
На Вкраїні народились.
— Ми з вами живемо в Україні, то й будемо продов¬жувати вчитися розмовляти українською мовою. Як зва¬ти ляльку, до якої ми прийшли в гості? (Діти повторю¬ють).
Галя приготувала для вас цікаві іграшки. Але щоб одер¬жати їх, спочатку відгадайте загадку:
Голосок тоненький має,
Всіх маляток звеселяє,
Ви на ній всі граєте
Хто вона — впізнаєте?
Не паличка, не гілочка
Звуть мене... (сопілочка).
— Про що ця загадка?
Так, про сопілочку. (Діти повторюють).
Російською мовою це — дудочка. Що в мене в руці? Так, сопілочка. Давайте скажемо разом — сопілочка. (Ро¬здає всім дітям сопілочки і закріплює назву).
— Що в тебе, Оленочко? На чому ти граєш., Андрійку? Вихователь пропонує послухати дітям.
— У лялечки Галі є товариш Іванко. Пішли вони одного разу до річки. Світило сонечко, зеленіла травичка, співали пташ¬ки. Зрізав Іванко гілочку верби і вирізав з неї сопілочку. Прикрасив її і почав грати на ній, а Галочка з подружками пішла тан¬цювати.
— Давайте і ми пограємо на сопілочці. Треба дмухати в цей отвір, а дірочки звер¬ху по черзі закривати пальчиками. (Пока¬зує).