Зворотний зв'язок

Учнів знання про транспірацію

Мета:

освітня: сформувати в учнів знання про транспірацію як процес випаровування води рослинами; з’ясувати його значення для рослин; розвивати поняття про взаємозв’язок живого організму з середовищем; формувати розрахунково-вимірювальні уміння та уміння якісного та кількісного аналізу результатів досліду; стимулювати інтерес до кількісної оцінки біологічних явищ.

виховна: формувати в учнів науковий світогляд на основі розуміння органічної доцільності явищ природи (на прикладі пристосованості рослин до життя в різних умовах температурного та водного режимів); виховувати в учнів любов та ціннісне ставлення до природи; формувати бажання та вміння доглядати за кімнатними рослинами.

розвивальна: розвивати в учнів такі риси, як спостережливість, уважність; формувати вміння ставити проблеми, висувати припущення та формувати висновки у процесі проведення дослідів та спостережень.

Форма навчального заняття: урок.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Міжпредметні зв’язки: агрегатні стани води, фізичні властивості води в різних агрегатних станах, теплові явища у природі (Природознавство, 5 клас); вимірювання площ (математика, 5 клас).

Методи: словесні (розповідь, репродуктивна бесіда, пошукова бесіда, проблемна бесіда), наочні (демонстрування дослідів, кімнатних рослин, таблиць тощо; спостереження), практичні (самостійна робота з вимірювання площі листкової поверхні, робота з таблицями).

Обладнання: прилади та матеріали для дослідів, що демонструють випаровування води листками; кімнатні рослини (пеларгонія, традесканція, бегонія, алое, монстера, сансев’єра, агава, пальма); таблиці; модель продихів; контури листків, палетка.

Хід уроку

І. Організація класу до навчально-пізнавальної діяльності на уроці.

ІІ. Підготовка учнів до вивчення нового матеріалу.

1. Актуалізація опорних знань та практичного досвіду учнів

Фронтальна бесіда:

Учитель: Які ознаки притаманні живим організмам?

Учень: Обмін речовин, ріст, розвиток, розмноження, подразливість.

Учитель: Дайте визначення поняття «обмін речовин».

Учень: Обмін речовин — це сукупність процесів надходження до організму речовин із зовнішнього середовища, їх перетворення в організмі та виведення речовин з організму.

Учитель: Які речовини надходять до рослинного організму?

Учень: Вода, мінеральні солі, кисень, вуглекислий газ.

Учитель: Яку роль відіграє вода в організмі рослин?


Реферати!

У нас ви зможете знайти і ознайомитися з рефератами на будь-яку тему.







Не знайшли потрібний реферат ?

Замовте написання реферату на потрібну Вам тему

Замовити реферат