Складнопідрядне речення. Систематизація та узагальнення вивченого
Тема уроку: Складнопідрядне речення. Систематизація та узагальнення вивченого
Комунікативна тема: Пізнай самого себе...
Мета: закріпити набуті на попередніх уроках знання, вміння та навички учнів за темою “Складнопідрядне речення;
розвивати зв’язне мовлення учнів, працювати над вдосконаленням культури мовлення;
за допомогою дидактичного матеріалу виховувати в дітей почуття впевненості в собі, віри у власні сили.
Тип уроку: урок узагальнення знань.
Хід уроку
І. Повідомлення теми та мети уроку.
ІІ. Вправа на попередження типових орфографічних помилок.
Вибірковий диктант.
І варіант – записати прислівники, що пишуться разом;
ІІ варіант – окремо;
ІІІ варіант – через дефіс.
Давним-давно, ліворуч, будь-де, на щастя, день у день, віч-на-віч, додому, надворі, нашвидкуруч, по-перше, хтозна-коли, навесні, до вподоби, все одно, на зло, вгорі, безвісти, ледве-ледве, де-не-де, на самоті на жаль, слово в слово; по-українськи, де-небудь, востаннє, навіки.
Вибіркова перевірка завдання; учні пояснюють орфограми у написаних словах.
ІІІ. Інтерактивна вправа “Мікрофон”
На таблиці написані питання, на які учні дають усні відповіді.
1.Назвіть відмінності у будові та смислових зв’язках між частинами складнопідрядних і складносурядних речень.
2.На які групи поділяються складнопідрядні речення? На основі чого здійснюється цей поділ?
3.Яка різниця між сполучними словами і сполучниками підрядності? Яку роль відіграють вказівні слова?
4.На які види поділяються складнопідрядні речення з кількома підрядними?
Вчитель:
Людина – завжди прагне бути щасливою.
Народна мудрість говорить: “Якщо хочеш бути щасливим – будь ним”. А це означає насамперед зрозуміти, пізнати самого себе, зробити відповідні висновки і працювати над своїм розвитком як особистості.