Зворотний зв'язок

Власні і загальні назви іменників. Урок

Мета. Ознайомити з поняттями «число іменника», «однина», «множина»; формувати вміння змінювати іменники за числами, визначати число іменників; розвивати навички навчального діалогу як засобу свідомого засвоєння знань.

Тип уроку. Формування вмінь і навичок.

Хід уроку

I. Організація класу.

II. Повідомлення теми і визначення завдань уроку.

- Прочитайте вірш. Знайдіть помилки.

Два веселі їжак накололи на голки

Всі листок і сказали:

- Ми кущ, золоті у нас плащ на дощі.

- Як треба змінити слова? Спишіть вірш, виправте помилки.

- Назвіть слова, які змінювали.

- Щоб у вас не траплялося подібних помилок у мовленні, вивчимо тему «Змінювання іменників за числами». Визначимо завдання уроку.

1. Які є числа іменників?

2. Як змінюються іменники за числами?

3. Як визначити число іменників?

4. Чи всі іменники змінюються за числами?

III. Вивчення нового матеріалу.

1. Колективне виконання вправи 397.

Висновок.

Іменник може називати один предмет або багато предметів.

2. Самостійне опрацювання правила про числа іменників (с.170).

3. Спостереження за граматичним значенням числа. Робота в парах. Виконання вправи 399.

- Що повідомляє в слові про зміну числа? (Закінчення.)

IV. Закріплення вивченого. Вправи на визначення числа іменника.

1. Вибірковий диктант з поясненням.


Реферати!

У нас ви зможете знайти і ознайомитися з рефератами на будь-яку тему.







Не знайшли потрібний реферат ?

Замовте написання реферату на потрібну Вам тему

Замовити реферат