Власні і загальні назви іменників. Урок
Завдання 3. Доберіть загальну назву до даної групи слів і зробіть висновок, які іменники пишемо з великої букви.
Земля, Юпітер, Сатурн, Сонце, Марс, Плутоній, Місяць - це ... Ласуня, Чорнушка, Сірко, Пушок - це ...
Складіть два речення з словами Пушок, пушок.
Завдання 4. Прочитайте словосполучення. Складіть з ними речення. Що означають іменники, написані з великої літери?
Журнал «Пізнайко», готель «Турист», газета «Порадниця», фільм «Кобра».
Висновок:
З великої букви пишемо такі власні назви:... (продовжіть речення).
VI. Диктант.
Над нами сяяла одинока зірка. У моєї бабусі корова Зірка.
Навколо сонця рухається Земля. Під ногами боягуза земля розступається.
VII. Підсумки.
- Чи можемо сказати, які іменники писати з великої літери, а які -з малої?
- Хто з дітей був найбільш уважним до розповідей своїх товаришів?
VIII. Домашнє завдання.
I група - вправа 372.
II група - виписати з газет іменники, які є власними назвами.
III група - скласти завдання для словникового диктанту «Власні і загальні назви».
IV група - скласти 5 речень, у яких використати назви вулиць нашого міста.
Тема. Рід іменників (чоловічий, жіночий, середній).
Мета. Ознайомити з поняттям «рід іменників», допомогти засвоїти способи розрізнення роду іменників, закріплювати навички роботи зі словником, розвивати пізнавальну самостійність учнів.
Тип уроку. Урок формування нових знань, навичок і вмінь.
Хід уроку
I. Організація класу.
II. Перевірка домашнього завдання.
Зачитування розповіді (впр. 387).