Зворотний зв'язок

Ліна Костенко. Аналіз лірики

Мета: ознайомити учнів з інтимною лірикою Ліни Костенко; розвивати в них уміння чітко і відверто ви­словлювати свої думки; виховувати чуйність і по­вагу до почуттів інших.

Обладнання: портрет письменниці, її твори.

На все є час — на милу недосвідченість

і переконання у власній правоті,

і на любов, що благодатна, вічна,

буває раз і тільки раз в житті.

Л. Костенко

ХІД УРОКУ

I. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ ТА ЗАВДАНЬ УРОКУ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ

1. Перевірка письмового домашнього завдання.

2. Запитання до учнів.

1) Коли і де народилася Ліна Костенко?

2) Хто були її батьки?

3) Як сприйняли перші збірки поетеси критика і читачі?

4) Чому після 1961 року, коли Ліна Костенко видала поетичну збір­ку «Мандрівка серця», наступна її збірка вийшла аж у 1977 році?

5) Які основні мотиви лірики Л. Костенко?

6) Які кольори переважають у її віршах, присвячених війні з фашистською Німеччиною?

7) Визначіть жанрову особливість пасторалі.

8) Чому Л. Костенко назвала вірш трагедійного звучання «Пасто­раль XX сторіччя»?

9) У якому році було видано роман у віршах «Маруся Чурай»? 10) Яке значення для української культури має творчість Ліни Костенко?

3. Аналіз вірша «Тут обелісків ціла рота».

(Два-три учні самостійно аналізують текст, вчитель оцінює і коментує виступи.)

4. Читання напам'ять вірша «Життя іде і все без коректур».

III. СПРИЙНЯТТЯ Й ЗАСВОЄННЯ УЧНЯМИ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ


Реферати!

У нас ви зможете знайти і ознайомитися з рефератами на будь-яку тему.







Не знайшли потрібний реферат ?

Замовте написання реферату на потрібну Вам тему

Замовити реферат