ЗАПОВІДЬ БОЖА – ЗАКЛИК ДО СПІЛКУВАННЯ З БОГОМ
МЕТА УРОКУ: Вчити дітей самостійно мислити та аналізувати, роздумуючи над молитвою "Отче наш": розвивати почуття усвідомленості ролі Божих заповідей та молитви в житті людини: виховувати учнів в дусі християнської етики.
ДОПОМІЖНІ МАТЕРЫАЛИ: Святе Письмо /Мат. 6:9-І3; Лк.11: 1-4/, плакат з розбитим на прохання текстом молитви "Отче наш".
ХІД УРОКУ
Спільна молитва.
І. Кор.І5.І4. "Буду молитися .духом, й розумом буду молитися".
"Царю небесний"'...
І. Підсумок раніше вивчених тем.
Кожна річ на світі має своє призначення. Має його і людина. І це призначення дуже високе. Як учень ходить до школи, щоб здобу ти знання, так і людина проходить школу життя, щоб здобути вічне щастя.
І наскільки ми добре вчимося, покаже нам коротенький тест. /З вибраних на карточках правильних відповідей складається гасло "Господь посеред нас"/,
ІІ. Щоб визначитися з темою сьогоднішнього уроку, я розкажу вам оповідь о. Івана Лужецького.
"Одного разу човном, що має прикріплене по кожній стороні весло, старий дідусь-перевізник переправляв на другий берег моло¬дого юнака. Сідаючи до човна, дідусь зняв шапку, перехрестився, прошептав коротку молитву і енергійно; міцним ударом рук, занурив обидва весла у воду. Човен ішов рівно, мов по невидимій лінії до наміченої мети.
Юнак спочатку мовчав, а далі не витримав і запитав дідуся, що ця молитва йому допоможе. Кожній людині, мовляв, уже наперед призначено, де і коли вона має померти, і ніщо її від того призна¬чення не врятує.
Почувши ці слова, дідусь не сказав ні слова підніс праве весло, поклав його в човен і почав спокійно двома руками гребти лівим веслом. Човен, здавалося, негайно почав плисти швидше. Та він не плив до цілі, бо залишився майже на тому самому місці, роб¬лячи весь час невеликі кола навколо себе.. Побачивши, що діється, юнак здивовано та розгублено запитав перевізника, чому він так нерозумно чинити.
- Я послухав твоєї поради, - відповів йому дідусь. Знай же, дитино, щоб успішно переплисти життєву ріку, потрібно двоє весел, які б рівномірно провадили нас вперед до мети. Одне весло - це праця, а друге - це молитва. Коли не буде поміж ними рівноваги, коли успіх одного захочемо побільшити коштом другого, то мети ні¬коли не досягнемо...
ПИТАННЯ ДО КЛАСУ: Про що ж ми будемо говорити на сьогоднішньому уроці?
/Повідомлення теми уроку/.
"Не забувайте ніколи про ту правду християнського життя, що молитва - це перша найнеобхідніша .й найосновніша підстава життя християнина". Так говорив Блаженної пам’яті митрополит Андрей Шептицький.
Ш. Повідомлення учнів про релігійність українського народу. ІУ. Релігія і молитва немислимі одна без одної.
Святий Іван Золотоус казав: "Молитва - це світло для душі, правдиве пізнання Бога, посередниця між Богом і людьми, лікар на¬ших пристрастей, лік на болі, мир для душі, небесна провідниця в дорозі, яка ходить не довкола землі, а іде під сам небосхил. Вона здіймається понад створіння, .духовно розтинає повітря і йде понад нього. Вона проходить міріади зір, відчиняє брами неба, під¬носиться понад Ангелів, минає Престоли і Господства, йде вище Хе¬рувимів і піднявшись понад усі створіння наближається до Святої Тройці. Тут вона поклоняється Божеству, стає гідною розмовляти з небесним Царем. Через молитву наша душа, піднявшись на небо, обій¬має Господа невисказними обіймами, наче дитина свою матір, і зі сльозами благає божественної поживи, висказує свої бажання і одержує дари, що перевищують усю видиму природу. Молитва - це священ¬ний посланець. Вона веселить серце, успокоює .душу, збуджує страх перед карою і бажання небесного царства, молитва вчить покори, дає пізнання гріха: словом - прикрашає людину всяким добром і покриває душу різними чеснотами, наче різноманітним покривалом".