День святого Валентина
Мета:виховувати інтерес до минулого, повагу до справжніх почуттів, уміння вирізняти своє єдине, половинку, любов до літератури, поезії.
Обладнання: ребус записаний на дошці.
Хід заняття
І. Організаційна частина.
1. Вступна бесіда.
- Доброго дня, любі дітки!
Напевно ви вже привикли до того, що час віл часу до вас приходять нові вчителі. І от ми одні з них. Надіюся, що ви будете послушні і ми разом з вами будемо іти шляхом незнаного.
ІІ. Основна частина.
1. Розповідь про свято.
-Чи можете ви мені допомогти?
-Яке свято відбулося на цьому тижні?
(Свято “День закоханих”).
-А як ще називають це свято?
(День Валентина).
-Коли відзначається це свято?
(14 лютого)
-А чи знаєте ви від кого походить назва свята?
Стародавня легенда свідчить, що у ІІІ ст. священик на ім’я Валентин, порушивши імператорський наказ, що забороняв одружуватися, таємно з’єднав шлюбом двох закоханих.
За цей злочин перед законом імператор наказав кинути молодого єпископа до в’язниці. Іронія долі чи черговий жарт Ерота, але саме тут він закохується у сліпу доньку наглядача. Кохання гаряче, мов вогонь і швидкоплинне, як спалах блискавиці, заполонило серця молодих людей. Воно народилося, спалахнуло і відразу вмерло, бо Валентина стратили.
У день страти, 14 лютого, дівчина отримала від свого коханого листівку з однією короткою фразою: “Від Валентина”. Так і мандрують від тоді світом “Валентинки” – послання закоханих. Ось чому щороку закохані відзначають цей день, як свято кохання, віддаючи належну шану своєму заступникові.
2. Свято дня Валентина у Вашому домі.
По бажанню. Пару учнів виходять на середину і розповідають.