Вивчення української мови в початкових класах
–прийменники пишуться окремо із словами, а разом (вони є частиною слова);
–між прийменником і наступним словом можна постановити допоміжне слово, а між префіксом і корнем – ні.
–Отже, вивчення прийменників у початкових класах передбачає не тільки формування правописних умінь, а й усвідомлення учителя учителя ролі прийменників при складанні словосполучень і речень.
Вправи на вивчення теми
“Прийменник”.
І. Гра “Спіймай прийменник”.
Учитель показує речення з прийменниками. Учні сплеском у долоні ловить прийменники. Для гри можна використати такі речення:
1.У лісі під ялинкою жив заєць із зайчихою.
2.В повітря піднявся літак.
3.А я у гай ходила по квітку ось таку.
4.Стоять під білими снігами сосни.
5.Засиніли проліски у ліску.
ІІ. Гра “Встав прийменник”.
Усі одержують картки, на яких написано слова, а також набір прийменників. До кожного слова, треба добрати та поставити відповідні прийменники.
Слова на картках і прийменники до них можуть бути такі:
(на) полі, на (дереві), у (лісі), у (виямках), під (хатою), під (ліжком).
Конспект уроку.
Тема: Прийменник.
Мета: закріпити уявлення дітей про прийменник як слово. Формувати навички практично використовувати прийменники та писати їх, окремо від інших слів. Розкрити суть вміння спостерігати, встановлювати взаємозв’язок між виучуваними явищами.
Хід уроку:
І. Актуалізація опорних знань учнів, мотивація навчальної діяльності.
–Прочитайте речення (на дошці).
У лісі стояла тиша. Над лісом нависла важка хмара.
–Скільки речень ви прочитали? (Два).