Конспект уроку: ОСНОВИ
Тема. Узагальнення й систематизація знань з теми «Основи»
Цілі: закріпити поняття «основи», «луги» й «нерозчинні основи»; поглибити знання про фізичні й хімічні властивості основ; ввести поняття «їдкий натр», «їдке калі»; розширити знання учнів про застосування основ; узагальнити й систематизувати вивче¬ний матеріал; сформувати відповідні навички хімічного експерименту з дотриманням правил техніки безпеки.
Обладнання: натрій, вода, хлоридна кислота, індикатори, посуд для напівмікрометоду, штатив для пробірок, магнітна дошка, картки на магнітах, картки для складання формул основ, плакат «Планета Хімія», малюнок «Подорож до Країни основ».
Тип уроку: нестандартний, урок-подорож.
Хід уроку
Учитель. Якщо уявити собі, що кожна наука — це планета, то на планеті Хімія є багато країн. Пригадаймо, які країни ми вже відвідали. (Використовуємо плакат «Планета Хімія».) Сьогодні в нас урок-подорож до Країни основ. Під час подо¬рожі можна придбати сувеніри. Ваші сувеніри — це бали. Хто одержить найбільше балів, той — «останній герой». Подорож за кордон починається з митниці. Митниця — це контроль. Для вас це — контроль знань.
Отже, в путь!
Запитання
Які речовини називають основами?
Завдання
Запишіть на дошці загальну формулу основ і поясніть її.
За допомогою карток зі знаками складіть на магнітній дошці формули основ.
Усний диктант
Учні демонструють знання основ за
NaOH, Ca(OH)2, Zn(OH)2, КОН, Fe(OH)3, Ba(OH)2, Cu(OH)2.
Запитання
Як класифікують основи? Як можна дізнатися, розчинна основа чи ні?
Завдання
Підкресліть формули лугів і дайте їм назви.
NaOH, Cu(OH)2) Mg(OH)2, Ba(OH)2, КОН, А1(ОН)3, Fe(OH)2.
Робота в групах Завдання
Чи знаєш ти формули й назви основ? (Зошити для тематичного контролю знань на чотири варіанти)