Формування професійних навиків і умінь в учнів профтехучилищ
Професійна підготовка повинна давати знання більше, чим цього потребує сьогоднішня техніка і технологія. Тому уже в початковий період навчання. при проведені простих вправ різної праці, слід пропонувати учням інформацію про механізовані способи обробки. Шляхом примі неня різних приспосіблень, виготовлення майстром, наглядно показувати і приучати учнів побажання виконати роботу більш економічними способами з меншими затратами робочого часу і матеріалу.
Роль майстра в професійному навчанні учнів полягає перш за все в тім, щоби передати своїм вихованцям ті знання, навики і уміння. Якими він сам володіє. Майстер повинен уміти оприділяти і відбирати найбільш раціональні прийоми роботи, приваблювати до їх вивчення. Проводити змагання між ланками і бригадами за втілення в навчальний і трудовий процеси раціональних методів і прийомів праці, що допомагає різкому підвищенню пізнавальної активності учнів, згуртованість колективу на базі творчого відношення до діла.
ПЛАН ЗАНЯТТЯ № 4
Тема: Рух в різних напрямках.
Навчально-виховна мета: Навчити учня безпечних прийомів керування автомобілем, виконувати вправи по водінню в різних напрямках руху.
Тип заняття: Урок по формуванню практичних навиків і умінь.Матеріально технічне забезпечення: Автомобіль “Газ-52”, “Москвич-412” заправочні матеріали.
Місце проведення: Навчальний автодром
Час: 2 год.
Хід заняття.
І. Організаційна частина.
Перевірка готовності учня до занять.
Запис у журналі по О.П.
ІІ. Вступний інструктаж.
Оголошення теми та мети заняття.
Перевірка домашнього завдання.
Інструктаж учня по правилам техніки безпеки та О.П.
ІІІ. Текучий інструктаж.
Провести Щ.Т.Д. за автомобілем.
Перевірити готовність автомобіля.
Виконати вправи по водінню автомобіля вперед.
Виконати вправи по виконанні поворотів “вправо”, “вліво”, і “розворот”.
Виконати вправи по водінню автомобіля заднім ходом, виконуючи вимоги правил дорожнього руху.