ТВАРИНИ ЛІСУ. ОХОРОНА ЛІСУ.
МЕТА. Розширити знання учнів про багатоманітність тварин лісу, виявити ознаки пристосування і зв'язку тварин до умов середовища "ліс", продовжувати формувати поняття "звірі", "птахи", "комахи"; вдосконалювати вміння порівнювати тварин за характерними ознаками, особливостями життя і поведінки; класифікувати за істотними ознаками, ознайомити з весняним періодом життя. Виховувати шанобливе ставлення до всього живого як складової природних багатств Землі. Розвивати пізнавальний інтерес до природи рідного краю і її таємниць, екологічне мислення.                               •
ОБЛАДНАННЯ. Картини, таблиці, гербарні зразки, відеоматеріали, ілюстрації тварин Червоної книги, кодовані карти, фотографії, матеріали для дидактичних ігор, кошик з дарами лісу, комплекти малюнків для динамічного моделювання, перфокарти, ілюстративний матеріал, контури тварин, щоденники спостережень, роздавальні картки.
ХІД УРОКУ
І. Перевірка домашнього завдання.
1.              Бесіда про погоду.
-  Сьогодні на урок до нас завітав господар лісу - Лісовичок і у своєму кошику приніс  лист.   "Дорогі   мої  другокласники!   Я  та,   що   крокую   після   зими.   Я  — пробуджую все і всіх від сну. Здогадались, як моє ім'я? Від сьогодні я буду з вами, кожної днини, кожної миті, я і зараз серед вас. І так буде протягом трьох чудових місяців. Я сподіваюся на вашу спостережливість і , звичайно, бажання дізнатися про нове і цікаве.
З теплим привітом, ВЕСНА".
-   Діти,   і   справді  до   нас  завітала  довгождана  весна,  яка  чарує  нас  своїми запашними квітами і зеленими травами.
Гра "Синоптик ". На ваших партах знаходяться "синоптичні карти", при допомозі яких  ми   складемо   карту   весняної  погоди.  /На  партах  позначення   і малюнки, щоденники спостережень/. °  ***     ^*    * та інші.
-   Подумайте, що допомагає весні пробуджувати природу від зимового сну? Відповісти вам допоможе загадка: Всі його чекають, а хто подивиться кожен
скривиться. (Виставляється зображення сонця і т. д. Діти закріплюють на дошці кожен умовний елемент погоди, характеризують і пов'язують з показниками у щоденнику спостережень і розповіддю).
- Зробіть висновок, які зміни сталися в неживій природі з приходом весни.
А чи спостерігали ви за достовірністю прикмет?
Як за ними можна прогнозувати погоду? (хмари пливуть високо-буде добра погода. Якщо хмари ущільнюються і видимість погіршується — чекай опадів).
2.   Усна фронтальна перевірка знань з елементами гри.
З   приходом   весни   прокидаються   від  зимового  сну  дерева,  "Розвідники" розкажуть нам коли на деревах і кущах розпустилися бруньки.
-    Зараз зацвітає черемха, розпустила коси верба. А які події з нею пов'язують?
• На Вербну неділю вербові гілочки святять у церкві, жартуючи, б'ють ними дітей, бажають їм здоров'я. Верба стала символом українського народу. Великий Кобзар Т.  Г. Шевченко, коли був на засланні  в далекому  казахському степу, посадив вербову гілочку, оберігав її від пекучого проміння сонця. Вона нагадувала йому рідну Україну.