Узагальнення й систематизація знань з теми “Складнопідрядне речення”
Узагальнення й систематизація знань з теми “Складнопідрядне речення”
Тема: Узагальнення й систематизація знань з теми “Складнопідрядне речення”.
Мета: Повторити відомості про складне речення, його види, типи складнопідрядних речень; закріпити вміння знаходити в тексті складні речення, посилювати пунктограми речення, впізнавати орфограми та обґрунтовувати правила їх написання; удосконалювати навички синтаксичного розбору речень.
Ознайомити учнів з творчим шляхом видатного українського педагога Василя Олександровича Сухомлинського та уривками його творів, поглядами на основні проблеми виховання.
Продовжувати працювати над збагаченням словникового запасу і творчим розвитком зв'язного мовлення учнів.
Обладнання: Портрет В.О.Сухомлинського, картки-завдання, книги педагога, опорні таблиці.
Епіграф уроку. Гідність - це мудра влада тримати себе в руках. Благородство твоєї людської особистості виявляється в тому, наскільки мудро і тонко ти зумів визначити, що гідне, що негідне. Гідне повинне стати самою суттю твоєї духовної культури, негідне нехай викликає в тебе презирство й огиду.
В.О.Сухомлинський
Хід уроку
І. Організаційна частина уроку.
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
1. Бесіда
Яке речення називається складним?
Які ви знаєте складні речення?
Чим відрізняється складносурядне від складнопідрядного?
Назвіть сполучники сурядності і підрядності.
Чи можна поставити запитання до речень, зв'язаних сурядним зв'язком?
Чи рівноправні частини у складнопідрядному реченні?
2. Прочитайте епіграф уроку.
Визначте види речень та поясніть пунктограми.
IV. Робота над завданнями уроку.
1. Повідомлення вчителя.