Перерізи. Винесені і накладні перерізи. Штрихування перерізів
Мета: Ознайомити учнів з перерізами, дати аналіз, поглибити знання.
Тип заняття: комбіноване.
Міжпредметні зв’язки: геометрія, теоретична механіка, трудове навчання.
Наочні посібники: креслярські інструменти, демонстраційні матеріали, роз даткові матеріали.
Література: А.М.Хаскін; С.К.Боголюбов.
Хід уроку:
1.Підготовчий етап:
а) перевірка присутності;
б) перевірка готовності.
2.Основний етап:
а) повідомлення теми;
б) опитування (усне і показове);
в) виклад нового матеріалу;
г) закріплення нового матеріалу при перевірці знань по картках програмового контролю.
3.Заключний етап:
а) оцінювання знань;
б) домашнє завдання;
в) відповіді на можливі запитання студентів;
г) загальні висновки.
Перерізи
Крім виглядів і розрізів на робочих кресленнях досить часто застосовують перерізи. За їх допомогою у тому чи іншому місці виявляють поперечну форму деталі. Суть цього способу наочно зображено на рис.229. Для виявляння поперечної форми і глибини шпонкової канавки валик умовно розсічено площиною, перпендикулярною до його осі. Ця площина висунута і на ній видно фігуру, яка утворилася внаслідок розсічення. Щоб зобразити фігуру перерізу в натуральну величину, її повертають до положення, паралельного площині проекцій.
Перерізом називають зображення фігури, яке утворюється при умовному пересіченні деталі однією або кількома площинами.
У перерізі показують лише те, що є в січній площині. Частину деталі, розташовану за січною площиною, у перерізі не показують.
Для утворення перерізу треба: